16 Eylül 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bir yandan barış görüşmeleri bir yandan silah ticareti devam ediyor. Çek Cumhuriyeti ve Polonya’da füze kalkanlarının yapılmasının durdurulması dünya savaş karşıtlarını sevindirdi. Daha sonra Türkiye’nin 7.8 milyon dolarlık füze alımını yapacağı ortaya çıkınca yepyeni savaş politikalarıyla karşı karşıya olduğumuz ortaya çıktı.

İki hafta sonra yapılacak İMF ve Dünya bankası ortak toplantısı öncesi konuşulan 15 milyonluk kredinin nereye gideceği ortaya çıktı. Krizden dolayı daha da yoksullaşan Türkiye halkına değil, silaha gidecek.

Biz küresel BAK olarak, bir basın açıklamasıyla hem var olan silahların imha edilmesini hem de yeni silah alımlarının durdurulmasını istedik. Bu silahlar ne bölgeye ne dünyaya barışı getirmeyecek aksine her an yeni bir savaşın çıkmasına çağrı yapacak. Bu silah alımı ve İMF kredi anlaşması hemen durdurulmalıdır.

Küresel BAK olarak desteklediğimiz, Dünya Sosyal Forumu’nun bir parçası olan Mezopotamya Sosyal Forumu, 25-30 Eylül’de Diyarbakır’da yapılacak. Bizim de konuşmacı olarak katılacağımız forumun programını mail grubundan duyurmuştuk.

2-6 Ekim İMF’ye hayır etkinliklerinin ayrıntıları netleşti. Küresel BAK olarak 4 Ekim Pazar günü “Küresel kriz ve savaş ekonomisi” başlıklı bir toplantı örgütlüyoruz, konuşmacılarımız Kerem Kabadayı ve Nilüfer Uğur Dalay olacak.

16-18 Ekim’de Almanya’da yapılacak Avrupa Nato karşıtı komite toplantısından sonra Küresel BAK olarak geniş katılımlı bir toplantı örgütleyeceğiz.

Bir sonraki yürütme toplantısı iki hafta sonra 30 Eylül Çarşamba 12.30’da yapılacak…..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply