12 Mayıs 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,
Pazartesi günü bir kez daha Hrant Dink mahkemesindeydik. Mahkeme başlamadan önce Hrant’ın arkadaşlarıyla birlikte Beşiktaş meydanında toplandık. ‘Hrant İçin Adalet İçin’ pankartı ve dövizlerle sloganlar atarak cinayetin sorumlularının ortaya çıkarılıp yargılanmasını istedik.  ‘Hrant’ın arkadaşları’ adına basın açıklamasını bu sefer sinema oyuncusu Tülin Özen yaptı.

Cinayetin üzerinden geçen 3.5 yılda henüz gerçeğin ortaya çıkarılamadığını belirten Özen, Dink ailesinin ve avukatlarının taleplerinin yerine getirilmesini isteyerek, soruşturmanın eksiklerle dolu olduğunu belirtti ve sadece bu dava ile ilgilenen savcıların neden görevlendirilmediğini sordu. Ardından akşam saatlerine kadar mahkeme takip edildi. Katillerin hepsi bulunup yargılanana kadar nöbetimize devam edeceğiz.

Web sitemizi değiştiriyoruz. Daha kolay ulaşılabilecek bir web sitesini haftaya yaygınlaştırmaya başlayacağız.

Gelecek hafta 20-24 Mayıs’ta Avrupa Sosyal Forumu toplantıları İstanbul’da yapılacak. 20’sinde program grubu toplantısı olacak. Diğer üç gün yapılacak hazırlık toplantısında İstanbul’da 1-4 Temmuz tarihlerinde yapılacak ASF’nin ayrıntıları tartışılacak. Ayrıntılı program ve yer belli olduğunda gruba atacağız.

29 Mayıs’ta “Askeri Üsler ve Militarizm, İncirlik Üssü Kapatılsın!” forumu hazırlıyoruz. Panelin konuşmacıları ve bildirisi gelecek Çarşamba’ya kadar hazır olacak. 10-15 günde panelin duyurusunu yapacağız.

Eylül ayında büyük bir barış yürüyüşü için görüşmeler devam ediyor.

Yürütme her hafta Çarşamba günleri saat:12.30’da yapılıyor…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.