12 Ağustos 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

9-10 Ağustos’ta gerçekleşen BarışaRock’ta Küresel BAK olarak başarılı etkinlikler gerçekleştirdik. İki gün boyunca açtığımız masalarda binlerce bildiri, çıkartma dağıttık, onlarca yeni aktivistle tanıştık.

Etkinliklerimize geleneksel hale gelen BarışaPedal’ın Beşiktaş’ta yaptığı basın açıklamasıyla başladık. Burada BarışaPedal aktivisti Mehmet Demir savaşları kınayan bir konuşma yaptı.

BarışaPedal’ın BarışaRock alanına ulaşmasıyla birlikte savaşa hayır yürüyüşümüze başladık. “Savaşa Hayır” ve “Filistin’e Özgürlük” lolipopları ve barış bayraklarımızla yaptığımız yürüyüşte “Öz, Öz, Özgürlük Filistin’e özgürlük” sloganları attık. BarışaPedal aktivistlerinin sahnede yaptığı konuşmada bir kez daha savaş karşıtı hareketin sesi BarışaRock’ta yankılandı.

Ardından “Barış forumumuz” başladı. Forumda Sami Evren, Harun Tekin, Pelin Batu, Kerem Kabadayı, Hakan Tahmaz, Roni Margulies, Memet Ali Alabora ve Tahsin Yeşildere birer konuşma yaptılar. Savaşa karşı konuşmaların yapıldığı bir günde Rusya-Gürcistan savaşının dehşeti paylaşıldı.

Rusya-Gürcistan savaşı konusunda “Dünya savaş ve işgal altında inlerken, barış için bir arayış içindeyken savaş çıkaranları kınayan” yazılı bir basın açıklaması yapmaya karar verdik.

1 Eylül “Barış” gününde, Beşiktaş İskelesi’nde bir basın açıklaması yapacağız. Pazartesi günü saat 19.00’da yapacağımız bu basın açıklamasına tüm barışseverleri çağırıyoruz.

Bu arada Filistin gazetemiz, “Savaşa Hayır, Filistin’e Özgürlük” çıkartmalarımızı büromuzdan temin edebilirsiniz.

Yürütme Kurulu toplantıları her Salı saat 12.30’da MMO İstanbul Şubesinde devam ediyor…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply