11 Ekim 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herkese merhaba,

Dün yaptığımız toplantıda geçen hafta katıldığımız etkinlikleri (Web sitemizde http://www.kureselbak.org/  ayrıntıları olan 4 Ekim ve 8 Ekim) değerlendirerek başladık. BDP’ye yönelik baskıların bu derece artığı, savaşın iyice derinleştiği bir dönemde Taksim Gezi parkında yaptığımız barış konseri ve Ankara’da gerçekleşen “İnsanca Yaşam İçin Eşit, Özgür, Demokratik Türkiye” mitinginde oluşturduğumuz barış inisiyatifi korteji çok önemliydi.

Savaşın sesini susturmak, barışın sesini yükseltmek için bu etkinliklere devam etmek gerekiyor fikri ile Kasım sonunda barış inisiyatifleri ile birlikte İstanbul’da bir gösteri düzenlemeyi düşünüyoruz. Savaş havasını kırabilmek için bu gösteri önemli bir adım olacak. Aynı zamanda Anayasa tartışmalarını da düşünerek barış için yeni bir anayasa tarzı bir gösterinin etkili olabileceğini düşünüyoruz.

Kürecik’te yapılan gösteriden sonra füze kalkanı konusunda daha fazla adım atmak için İstanbul’daki dernekler inisiyatifi ile görüşme kararı aldık. Görüşmeden sonra bir yol haritası oluşturacağız.

Küresel BAK yürütme kurulu toplantısı her Salı 18,30’da Yeşilev’de gerçekleşiyor. Katılıma açıktır….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.