10 Şubat 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu hafta yapılan yürütme toplantısında aşağıdaki konular konuşuldu.

Geçen hafta 4 Nisan’da yapılacak “Nato’ya Hayır, Savaşa Hayır” mitingi için biraraya gelen kurum ve siyasi partiler olarak ortak bir basın açıklaması yaptık. Basın açıklamasında önümüzdeki süreçte Nato teşhiri yapacağımızı duyurduk. Pazartesi yapılan hazırlık toplantısında alınan karar gereğince, bu güne kadar imza veren kurumların sayısını artırmak için kurumlar çalışmalarına hız verecekler. 23 Şubat’ta yapılacak toplantıda kampanyanın nasıl yapılacağı ve kampanyayı duyurmak için neler yapılabileceği tartışılacak.

21 Şubat’ta yapacağımız uluslar arası buluşmayı, yurtdışı katılımcılarında problem çıktığı için iptal ettik. Onun yerine Kadıköy, Beyoğlu, üniversite ve liselerde toplantılar örgütlemeye çalışacağız. Program belli oldukça duyurulara başlayacağız.

Dünya Sosyal Forumu 2 Şubat’ta yayınladığı deklarasyon ile tüm küreselleşme karşıtlarını ekonomik krize ve savaşlara karşı mücadeleye davet etti. Çarşamba akşamı DSF’ye katılan Erkin arkadaşımız bize hareketin son durumunu anlatacak.

Avrupa Sosyal Forumu hazırlık toplantısı 13-15 Mart’ta Atina’da yapılacak. İstanbul’da yapılacak olan altıncı ASF’nin örgütlenme süreci Atina’da tartışılacak.

20 Mart’ta “hegemonya, su ve savaşlar” başlıklı bir toplantı yapacağız. Toplantı Santralde yapılacak olan Alternatif Su Forumu’nun bir parçasını oluşturacak. Yurtdışından katılmcıların programları belli olunca bu toplantıyı da duyurmaya başlayacağız.

Küresel BAK’ın “60 yıl yeter Nato dağıtılsın” kampanyası için malzemeler bir hafta içinde hazır olacak. Bürodan illere dağıtım yapılacak.

Yürütme toplantıları her Salı 12.30da oluyor…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply