1 Kasım 2004 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnsan Hakları Komisyonuna saldırı

Kaboğlu’ndan özür dilensin, BİHDK çalışmasına devam etsin…

1 Kasım 2004 Pazartesi günü, Azınlıklar komisyonu’nun hazırladığı raporu kamuoyuna duyurmak için yapılan basın toplantısında, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Fahrettin Yokuş’un saldırısına uğrayan Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim KABOĞLU’na yöneltilen şiddet aslında düşünce özgürlüğüne ve kamu görevine yapılmış bir saldırıdır.

Türkiye’nin demokratikleşmesine tahammülü olmayanların bu rapor üzerinden son günlerde estirdiği “şiddette”, bu çalışmaların birinci derecede muhatabı olan hükümetin tutumunun da çok önemli bir payı olduğu göz ardı edilmemelidir.

BİHDK’nun Başkanı nezdinde, düşünce özgürlüğüne karşı yapılan bu çağdışı saldırıyı gerçekleştiren sendika temsilcisinin davranışından dolayı Türk Kamu- Sen, KABOĞLU’ndan ve kamuoyundan özür dilemelidir.

Başbakanlık tarafından oluşturulan BİHDK’nun çalışmasına yönelik bu tutum aynı zamanda kurulun nasıl bir niteliğe sahip olduğunu da gözler önüne sermiştir. Hükümet, çalışmaların düzenli yapılabilmesi için kurulu bu türden davranış sahiplerinden arındırmalıdır.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu Yürütme Kurulu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.