08 Haziran 2006 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Nükleer Silahlar Dışarı” Basın Bülteni

Nükleer Silahlar Dışarı!

Türkiye, ABD’nin Nükleer silah depoladığı ülkeler arasında. Yine Türkiye, CIA’nin yasadışı insan kaçırma eyleminde kullandığı uçakların serbest geçişine izin veren ülkelerden birisi. Bunları biz zaten biliyor ve söylüyorduk. Uluslar arası ajanslar, gazeteler belgeleri yayınladı. Şimdi herkes biliyor.

ABD’nin Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin raporuna göre, İncirlik Üssünde tam 90 adet Nükleer silah, uçaklara yüklenecek biçimde hazır bekletiliyor. Raporu göre bu nükleer silahlar, ABD’nin nükleer saldırıya karar vermesi durumunda, 50 si ABD uçakları, 40’ı ise Türkiye ‘ye ait askeri uçaklar tarafından atılmak üzere hazır durumda tutuluyor.

Raporda yer alan bilgiler, geçtiğimiz günlerde ABD’nin İran’a nükleer saldırıyı bir seçenek olarak gündemde tuttuğu haberleri ile birleşince, Türkiye’nin bir nükleer saldırı üssü olarak görüldüğü ortaya çıkmaktadır.

ABD’nin İran’ı nükleer silah edinme bahanesi ile tehdit ettiği ve baskı altına almaya çalıştığı bir dönemde, Nükleer bombaların varlığının ülkemiz ve bölgemiz için taşıdığı tehlike açıktır. İran’ı nükleer silah peşinde koşmakla eleştiren koroya katılan AKP iktidarı, İncirlik’te bulunan nükleer bombaların hesabını bir an önce vermelidir.

Küresel BAK, defalarca İncirlik’teki nükleer bombaların varlığına dikkat çekerek, İncirlik Üssünün ABD’ye kullandırılmasını sağlayan gizli kararnamenin iptali için mücadele etti. Son gelişmeler, yanı başımızdaki nükleer tehditi ortaya çıkardığı gibi, gizli kararnamenin iptalinin önemini de bir kez daha gösterdi.

İran’ı sahip olmadığı nükleer silah için tehdit ilan eden ABD’nin tüm yalanlarına rağmen, İncirlik’te ortaya çıkan nükleer bombalar, bölge ve dünya için gerçek tehdidin ABD’den ve onun bölgedeki ortakları İsrail ve Türkiye hükümetinden geldiğini göstermiştir.

İncirlik kapatılmalı, nükleer silahlar ülke dışına çıkarılmalıdır. ABD ile her türden askeri anlaşmalar iptal edilmelidir. AKP iktidarı, İncirlik’te bulunan nükleer bombaların hesabını vermelidir.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu adına Nuri Ödemiş

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.