04 Ağustos 2006 – Basın Bülteni – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İSRAİL, VAHŞETİNE DURDURALIM.

Önce Filistin, şimdi de Lübnan’da bütün dünyanın gözü önünde Amerikan destekli İsrail saldırganlığı,  kan, gözyaşı ve giderek vahşete dönüşen politikalarla işgal sürüyor. İnsanlığın bugüne kadar yarattığı bütün değerler ayaklar altına alınıyor.

Başta BM olmak üzere dünyadaki büyük güç odakları olanı biteni seyrediyor. Yüz binlerce insan göçe zorlanıyor, hastaneler, kamu binaları, turizm merkezleri kalabalık yerleşim birimleri bombalanıyor. Genç, yaşlı ve çocuk herkes, İsrail saldırganlığının açık hedefi durumunda.

İsrail eliyle sürdürülen bu işgal ve soykırım, giderek Ortadoğu’nun tamamını kapsayarak genişleyen bu çıplak vahşet, BOP projesinin bir parçası olarak desteklenmektedir.

Lübnan ve Filistin’de savaş mağdurlarının, mazlumların, savaş kurbanı çocukların, kadınların sesi olmak için bizler için insan olmanın gereğidir. Ortak değerleri paylaşan kişi ve kurumlar olarak bu vahşeti durdurmak için el ele verip çalışmamız gerektiği inancını taşıyor , sizlerine bu inançta olduğunuzu biliyoruz.  Bu anlamda çağrımız insandan insanadır. Biliyoruz ki bu vahşet karşısında dünyanın seyirci ve sessiz kalmasının nedeni ABD ve büyük güçlerin Ortadoğu’daki stratejik çıkarları ve beklentileridir. Mazlum Ortadoğu halkları her defasında

bu stratejik çıkarların kurbanı olmaktadır.AKP Hükümeti, Ortadoğu’daki bu gelişmeler karşısında hiçbir ciddi girişimde bulunmamaktadır. Üstelik AKP Hükümeti ABD ile stratejik vizyon belgeleri, İsrail’le ikili anlaşmalar imzalayarak Filistin ve Lübnan işgaline ortak olmaktadır.

Hep birlikte Türkiye’deki savaş karşıtları olarak AKP Hükümetine seslenmeliyiz.. AKP Hükümeti  Tribünlere boş laf söylemek yerine, İsrail ile ikili anlaşmalara, ABD ile stratejik vizyon anlaşmalarına son ver, Büyük Ortadoğu Projesi’nin taşeronluğuna soyunmaktan vazgeçmelidir. .

Sesimizi yükseltelim: İsrail Filistin ve Lübnan’dan derhal geri çekilmelidir!

Dünyada savaş politikalarının mimarı, yalancı ABD yönetimi askerleri Irak’tan geri çekmelidir.

AKP hükümeti  iki yüzlü politikaya r son vermeli ve Filistin ve Lübnan halkıyla gerçekten dayanışmak istiyorsa, İsrail’le her türden askeri ve siyasi işbirliğine son vermelidir!

ABD’ye askeri üsleri, en başta da İncirlik Üssü’nü kapatmalıdır.

Hiçbir ekonomik ve siyasi çıkar milyonlarca insanın yaşamından daha değerli değildir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.