03 Ağustos 2006 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Değerli basın emekçileri, değerli dostlar,

Bugün buraya sesimizi duyurmaya geldik.

Sesimizi duyuracağız. Gören ama görmezden gelenlere, duyan ama duymazdan gelenlere, bizlerin, savaş karşıtlarının, Filistin ve Lübnan’da yaşanan vahşeti gördüğümüzü ve duyduğumuzu haykıracağız.

Arkadaşlar, buradan Bush’a, Blair’e ve Olmert’e sesleniyoruz: SİZLERİN ADI, İNSANLIĞIN VİCDANINDA, SAVAŞ KARŞITLARININ YÜREĞİNDE, ÇOK UZUN BİR ZAMANDIR “SAVAŞ SUÇLUSU”dur”! “İŞGALCİ”dir!

Savaş suçluları, elinizi Filistin halkından, Lübnan halkından, Irak halkından çekin!

Bush ve Blair beyler, Lüban’a barış gücü gönderilmesini istiyorlar. Türkiye’nin de bu gücün içinde yer almasını istiyorlar.

Artık, kavramları daha fazla kirletmeyin! Lübnan’da barış gücü Lübnan halkıdır, bu kirli işgale tüm güçleriyle direnenlerdir. Irak işgalinden beri, ABD’nin karşısında sus pus kesilme kurumu haline gelen Birleşmiş Milletler de NATO da barış gücü olarak adlandırılamaz.

Değerli arkadaşlar, buradan, Lübnanlı kardeşlerimizle birlikte, bir de AKP hükümetine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyoruz. Halkın Lübnan’da yaşanan vahşete duyduğu öfkeyle oynamayın. İster ateşkes olsun ister olmasın, Türkiye’nin Lübnan’a göndermesi gereken tek şey, halkın barış duygularıdır, ekmektir, sağlık yardımıdır, çadırdır, insanlıktır!

Türkiye Lübnan’a asker yollayamaz.

Gerçekten barışı istiyorsanız, İsrail’le tüm askeri ve siyasi anlaşmaları iptal edersiniz!

Gerçekten barış istiyorsanız, İncirlik üssünü ABD’ye kapatırsınız! ABD uçaklarının İncirlik’ten havalanıp, Iraklılara ölüm taşımasına engel olursunuz!

Lübnan için gerçekten bir şey yapmak istiyorsanız, İSRAİLİ DURDURUN!

Değerli arkadaşlar,

Buradan son sözümüz Lübnan halkına! İşgale tüm gücüyle direnen, özgürlüğü, onuru için mücadele eden ve devasa savaş makinesini en azından durduran Lübnan halkına. Acınız acımızdır! Mücadeleniz, mücadelemizdir! Yalnız olmadığınızı, dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de kalpleri sizlerle çarpan milyonlarca savaş karşıtının öfkesinin yanınızda olduğunu bilin!

Sizler bizim komşumuzsunuz! Sizler bizim kardeşimizsiniz!

Hepimiz Iraklı, hepimiz Filistinli, hepimiz Lübnanlıyız!

Küresel BAK adına  Ressam Mehmet Güleryüz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.