5 Aralık 2011 – Hrant Dink Davası – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrant Dink cinayeti davasının 22. duruşması bugün (5 Aralık) Beşiktaş Adliyesi”nde görüldü. “Hrant”ın Arkadaşları”, duruşma öncesinde, ellerinde “Bu dava öyle bitmez” dövizleriyle Beşiktaş İskelesi önünde toplandı. Mahkemeye kadar yapılan yürüyüşte “Hrant için, Adalet için”, “Öldür diyenler yargılansın”, “Hepimiz Hrant”ız, hepimiz Ermeniyiz”, “Katil Devlet Hesap Verecek” sloganları ile atıldı.

Mahkemenin önünde Hrant”ın Arkadaşları adına Banu Güven basın açıklamasını okudu. Açıklamada “Bu davayı bu şekilde bitirmeye kalktıklarında alınlarına sürülecek şeyi sadece kurban kanı sanıyorlar. Halbuki o, ne yapsalar best online casino kazıyıp atamayacakları bir utanç lekesi olacak” dendi.

Mahkemede Hrant Dink ailesinin avukatları saldırının önlenebilecek iken gerekli tedbirler alınmadığı için Hrant”ın katledildiğini söylediler.

Avukat Fethiye Çetin söz alarak, soruşturmanın sanıklarla sınırlı tutulduğunu belirterek “Cinayeti işleyen devletin ta kendisidir. MGK kararlarıyla azınlıklar ya da bu topraklarda yaşayan halklar, iç düşman kabul edilmiş, devleti korumak adına çeşitli devlet politikaları yürütülmüştür. Devlet ile Dink ailesi karşı karşıyayadır. Eğer bu soruşturma genişletilmezse, Rakel Dink”in dediği gibi bebekten katil yaratan zihniyet sorgulanmazsa, barışa darbe vurulmaya devam edilecektir” diye konuştu.

Dava 26 Aralık tarihine ertelendi…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.