29 Aralık 2011 – “Uludere Katliamının Sorumluları Yargılansın!” Yazılı Basın Açıklamasının Haberleri

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Küresel BAK ‘Uludere Katliamı’nın sorumlularını istifaya çağırdı / Son haberler – 30.12.2011

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK), Uludere Katliamı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Uludere’de gerçekleşen devlet eliyle işlenmiş bir katliamdır! Ne hükümetin sessizliği ne de Genelkurmay’ın yapay açıklaması, bu gerçeği gizleyemez” dedi. Katliamın sorumlularının hesap vermesi gerektiğinin altını çizen Küresel BAK açıklamasında şöyle dedi: “Bu katliama katılan, onay veren, katliamın siyasi sorumluluğunu yapanlar hesap vermeden, görevlerinden istifa edip de yargılanmadan, 2011 yılı bizim açımızdan asla bitmiş olmayacak. Bu yüzden, hükümet derhal bir açıklama yapmalıdır! Irkçı, savaşı tırmandırmayı hedefleyen açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifa etmelidir. Açıklamasında 36 sivilin öldürüldüğüne hiç değinmeyen ve bu katliamı teröre karşı mücadele azmine bağlayan Genelkurmay Başkanı istifa etmelidir! F-16’lara sivillerin üzerine bomba yağdırma emrini veren Hava Kuvvetleri Komutanı istifa etmelidir!”

Küresel BAK: İçişleri Bakanı istifa etsin

ANF – 29 Aralık 2011

İstanbul – Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK), Uludere Katliamı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Uludere’de gerçekleşen devlet eliyle işlenmiş bir katliamdır! Ne hükümetin sessizliği ne de Genelkurmay’ın yapay açıklaması, bu gerçeği gizleyemez” dedi.

Katliamın sorumlularının hesap vermesi gerektiğinin altını çizen Küresel BAK açıklamasında şöyle dedi: “Bu katliama katılan, onay veren, katliamın siyasi sorumluluğunu yapanlar hesap vermeden, görevlerinden istifa edip de yargılanmadan, 2011 yılı bizim açımızdan asla bitmiş olmayacak. Bu yüzden, hükümet derhal bir açıklama yapmalıdır! Irkçı, savaşı tırmandırmayı hedefleyen açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifa etmelidir. Açıklamasında 36 sivilin öldürüldüğüne hiç değinmeyen ve bu katliamı teröre karşı mücadele azmine bağlayan Genelkurmay Başkanı istifa etmelidir! F-16’lara sivillerin üzerine bomba yağdırma emrini veren Hava Kuvvetleri Komutanı istifa etmelidir!”

Savaş karşıtları Uludere katliamını protestoya çağırıyor

Yeşil gazete – 30.12.2011

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, dün savaş uçaklarının 35 köylüyü öldürdüğü Uludere katliamını protesto etmek için bu akşam 19:00′da Taksim’de yapılacak olan gösteriye çağrı yaptı. Protesto için Taksim tramvay durağında buluşulacak. Küresel BAK’ın açıklamasında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Erten istifaya çağrıldı.

Küresel BAK sözcüsü Kerem Kabadayı imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

http://www.yesilgazete.org/blog/2011/12/30/savas-karsitlari-uludere-katliamini-protestoya-cagiriyor/

Küresel BAK: İdris Naim Şahin ve genelkurmay başkanı istifa etsin!

Marksist.org  – 30 Aralık 2011

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu Uludere’de işlenen insanlık suçunun sorumlularının yargılanmasını istedi. Küresel BAK sözcüsü Kerem Kabadayı “Irkçı, savaşı tırmandırmayı hedefleyen açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifa etmelidir” dedi. Savaş karşıtları bugün saat 19.00’da Taksim Meydanı’nda “İçişleri Bakanı İstifa Etsin” basın açıklamasına katılma çağrısı yaptı.

Açıklama : http://marksist.org/haberler/5825-kuresel-bak-idris-naim-sahin-ve-genelkurmay-baskani-istifa-etsin

‘İçişleri Bakanı istifa’

Etkin Haber Ajansı  – 29 Aralık 2011

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, hükümetin Uludere Katliamı ile ilgili derhal açıklama yapmasını ve İçişleri Bakanı’nın istifa etmesini istedi.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK), Uludere Katliamı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Uludere’de gerçekleşen devlet eliyle işlenmiş bir katliamdır! Ne hükümetin sessizliği ne de Genelkurmay’ın yapay açıklaması, bu gerçeği gizleyemez” dedi.

Katliamın sorumlularının hesap vermesi gerektiğinin altını çizen Küresel BAK, açıklamasında şu ifadelere ver verdi: “Bu katliama katılan, onay veren, katliamın siyasi sorumluluğunu yapanlar hesap vermeden, görevlerinden istifa edip de yargılanmadan, 2011 yılı bizim açımızdan asla bitmiş olmayacak. Bu yüzden, hükümet derhal bir açıklama yapmalıdır! Irkçı, savaşı tırmandırmayı hedefleyen açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifa etmelidir. Açıklamasında 36 sivilin öldürüldüğüne hiç değinmeyen ve bu katliamı teröre karşı mücadele azmine bağlayan Genelkurmay Başkanı istifa etmelidir! F-16’lara sivillerin üzerine bomba yağdırma emrini veren Hava Kuvvetleri Komutanı istifa etmelidir!”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.