29 Kasım 2011- Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,
29 Kasım Salı günü öğlen yapmaya başladığımız yürütme kurulu toplantısında aşağıdaki konuları konuştuk.
“Kardeşlik, Adalet, Barış” yürüyüşü oldukça başarılıydı. Değişik kesimlerden grup, kurum ve STK’ları biraraya getiren, çoşkulu, etkileyici bir yürüyüş oldu. Yürüyüş boyunca atılan sloganlar ile sokaktaki halkın barış çağrısını iyi yansıtan bir etkinlik oldu. Hem televizyonda hem yazılı basında da iyi bir yansıması oldu. Bu birlikteliği devam ettirmek için toplantılar yapmaya devam edilecek. Ocak, Şubat aylarında daha büyük bir yürüyüş yapmaya çalışılacak.
Suriye’deki olayları izlemeye devam ediyoruz. Suriye rejiminin ne kadar kötü olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Diğer ülkelerdeki diktatörlükler nasıl yıkıldıysa bunun da Suriye halkının mücadelesi ile devrilmesini umut ediyoruz. Ancak başta Türkiye olmak üzere, Avrupa ülkelerinin Suriye’ye yönelik her türlü askeri müdahalelerine karşıyız. Irak’ta, Afganistan’da ve en son Libya’da askeri müdahalelerin sonuçlarını gördük. İngiliz savaş karşıtı gazeteci Robert Fisk İstanbul’da yaptığı konuşmada Irak’a müdahalenin sonucu 1 milyon sivilin ölümü dedi. Suriye’de veya başka bir ülkede bunun yaşanmasını engelllemek gerekir.
En son İncirlik’teki nükleer bombalara ilişkin raporun ortaya çıkmasıyla bir kez daha Türkiye’nin silahlanma hem de nükleer silahlanma konusunda adımlar atmaya devam ettiği ortada. Gelecek senlerde yenilenecek bombalar, uçaklar Türkiye’nin askeri bütçesinin ne kadar artırılacağını gösteriyor. Dünyadaki silahlanma hızı dünyaya sadece savaş ve işgaller getiriyor. Türkiye sorunlarını yeni silahlar, uçaklar, bombalar alarak değil barışçıl yollarla çözmesi gerektiğini anlamalıdır. Silahlanmaya ayrılan paralarla dünyadaki açlık ve yoksulluk engelenebilir. politikaları buna göre ayarlamak gerekir.

bir sonraki yürütme toplantısı 8 Aralık Perşembe 12.30’da Yeşilevde yapacağız….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.