18 Nisan 2005 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Küresel BAK Bush’u Yargılıyor

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Irak Dünya Mahkemesine Destek için başlattığı  ‘ABD hesap ver, Bush Yargılansın’ kampanyasını Haziran ayı sonuna kadar bir dizi etkinlik ile sürdürecek. Küresel BAK Bush’u Yargılıyor:

“ABD HESAP VER, BUSH YARGILANSIN”

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Irak Dünya Mahkemesine Destek için başlattığı  ‘ABD hesap ver, Bush Yargılansın’ kampanyasını Haziran ayı sonuna kadar bir dizi etkinlik ile sürdürecek.

Bu kampanya 26 Haziran Pazar günü Saat: 19.00’da İstanbul Ayasofya Meydanı’nda yapılacak “BARIŞ, ADALET, SULTANAHMET” isimli MOR ve ÖTESİ Konseri ile bitecek.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Irak’taki işgali durdurmak, ABD’nin bölgedeki yeni savaş politikalarını engellemek ve dünyanın gözünün içine baka baka işlenen kitlesel cinayetlerin, işkencelerin yargılanmadan kalamayacağını göstermek için, Mart ayında başlattığı “ABD Hesap Ver, Bush Yargılansın” kampanyasına Haziran boyunca devam ediyor.

Bu kampanya ile aynı zamanda, uluslararası bir girişim olan ve son oturumu

24-26 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Irak Dünya Mahkemesi’ne destek vermeyi amaçlıyor. (Bilgi için: www.istanbul.worldtribunal.org)

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, “ABD Hesap Ver, Bush Yargılansın” kampanyası çerçevesinde;

•    Büyük kentlerin merkezi yerlerinde kampanya standları,

•    Haziran ayı boyunca il ve ilçelerde, üniversitelerde, sendikalarda ABD’nin suçlarını teşhir edip, Bush’u yargılayan toplantıları,

•    18 Haziran Cumartesi Saat: 12.00’de Emirgan’da başlayıp Sarıyer’deki ABD Konsolosluğu önünde bitecek “Bush Yargılansın” Bisiklet Turu,

•    21 Haziran Salı Saat: 12.00’da Mor ve Ötesi’nin katılımıyla Taksim Gezi Parkı’nda basın açıklaması,

•    26 Haziran Pazar Saat 19.00’da İstanbul Sultanahmet’te Ayasofya Meydanında Mor ve Ötesi grubunun katılacağı ücretsiz konseri gerçekleştirecek.

Kampanya süresince binlerce bildiri dağıtılacak, Bülent Erkmen tarafından hazırlanan afişler duvarlara asılacak, Bush’un suçlarını anlatan binlerce özel bülten yayınlanacak.

Küresel Barış ve Adalet koalisyonu ABD ve Bush’un insanlığa karşı işlediği suçlara karşı, küresel hareketin Türkiye’deki üyesi olarak ABD Irak’tan çekilene ve Bush yargılanana kadar aktif mücadelesini sürdürmeye devam edecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.