17 Ocak 2012 – Hrant Dink Davası Bitmedi…

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrant Dink Davası Bitmedi…
5 yıldır süren Hrant Dink cinayeti davasında devlet kararını açıkladı: Yasin Hayal müebbet hapse mahkûm edilirken, muhbir Erhan Tuncel’e 10 yıl 6 ay ceza verildi. İkisi hakkında “örgüt üyeliği” suçlaması düştü. Cinayetin tetikçisi Ogün Samast çocuk mahkemesinde yargılanmış ve 22 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Ailenin avukatlarından Fethiye Çetin, “Arat Dink bizimle dalga geçiyorlar demişti, meğer en büyük dalgayı en sona saklamışlar. Meğer Hrant büyük bir planın parçası olarak değil, 3-5 kendini bilmez tarafından öldürülmüş. Bu kadarını beklemiyorduk. Gerçekten bu kadarını beklemiyorduk” dedi. Fethiye Çetin’in okuduğu basın açıklaması aşağıda.
Ardından Hrant’ın ailesi ve arkadaşları Beşiktaş’tan Agos’un önüne sloganlar ile yürüdüler. “Bu dava bitmeyecek”, “Katil devlet hesap verecek”, “Öldür diyenler yargılanacak”, “hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz” sloganları atılan yürüyüşün sonunda Agos’un önünde bekleyenler ile buluşuldu. Gazete önünde Hrant’ın arkadaşları adına bir açıklama yapan Gülten Kaya, mahkemenin verdiği kararı ‘ilahi bir hukuk komedyası’ olarak niteledi. Daha sonra Agos’un önüne karanfiller bırakıldı. 19 Ocak’ta 13.00’de Taksim’de başlayacak yürüyüş çağrısı ile basın açıklaması bitirildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.