ABD İşgaline Ortak Olma Kampanyası Faaliyet Raporu

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ABD İşgaline Ortak Olma Kampanyası Faaliyet Raporu

“ABD işgaline ortak olma” kampanyasının genel değerlendirmesi yapıldı. Toplam 33 toplantı, 1 sempozyum, 5 basın açıklaması, 1 resim sergisi, 1 barış ormanı, 1 konser, 1 ödül aldık. İstanbul 14 tane, İzmir 4 tane, Ankara 2, Bursa 2, İzmit 2, Aliağa 2, Çerkezköy 1 toplantı, Gebze 1, Adapazarı 1, Edirne 1, Kütahya 1, Dikili 1, Adana 1, Trabzon 1. İstanbul’da Beyoğlu, Kadıköy, GOP, Zeytinburnu, Esenler, Bakırköy, Kartal, Maltepe bölgelerinde ve Sabancı Ün, Boğaziçi Ün, Yıldız Teknik Ün. İstanbul Teknik Üniversitesinde toplantılar yapıldı. Kampanya basında oldukça geniş yer aldı. 100 bin bildiri, 10 bin bülten, 3 bin afiş, 20 bin sticker, 500 lolipop, 1000 rozet dağıtıldı.

19 Mart eylemi oldukça başarılı olarak değerlendirildi. BAK korteji kalabalığı ve coşkusuyla mitingin en başarılı kortejlerinden birisiydi. Mitinge İstanbul dışından katılım da oldukça yüksekti.8 Aralık 2005 -İzmit

İzmit Küresel BAK aktivistleri tarafından, Yeni Meydan Sahnesi’nde “Dünya Yalan Söylüyor” isimli bir toplantı düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Mor ve Ötesi grubunun üyeleri Harun Tekin ve Kerem Kabadayı ile Küresel BAK yürütme kurulu üyesi Yıldız Önen katıldı.

10 Aralık 2005 -İzmir

İzmir Katılımcılar toplantısı EMO İzmir Şubesinde yapıldı. Küresel BAK sözcüsü Tayfun MATER’in katıldığı toplantıda Küresel BAK’ın katıldığı uluslararası toplantılar ve çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yeni başlayacak kampanya konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu. Küresel BAK Avrupa Sosyal Forumu ve diğer toplantılarda görüşüldüğü üzere 19-20 Mart’a kadar sürecek bir kampanya başlatıyor. Bu kampanyanın başta ABD olmak üzere bir çok ülkede hazırlığının başladığı bildirildi. ‘ABD’nin İşgaline Ortak Olma!’ başlığı ile yapılması planlanan kampanya önümüzdeki günlerde İstanbul’da yapılacak basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacak.

11 Aralık 2005-İstanbul

Karakedi Kültür Merkezi’nde, Beyoğlu BAK aktivistleri tarafından “Irak’tan İzlenimler” başlıklı bir toplantı düzenlendi. Panele konuşmacı olarak gazeteci Mete Çubukçu ile İnsan Hakları ve Hürriyetleri Vakfı’ndan Osman Atalay katıldı. Her iki konuşmacının da Irak’ta yaşadıkları deneyimleri ve gözlemlerini aktardıkları toplantıda daha sonra şoförlerin kafalarının Iraklı direnişçiler tarafından kesilmesinden yola çıkarak bu direnişin ahlaklı bir direniş olup olmadığı tartışıldı. Toplantıda aktivist formu dolduruldu.

15 Aralık 2005 – İstanbul

İstanbul’da ilk kuruculardan oluşan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Küresel Bak hakkında genel bir değerlendirme yapıldı, yeni kampanya önerileri hakkında konuşuldu ve yürütme kuruluna katılmak isteyenlerin bundan sonraki toplantılara gelebileceği belirtildi.

17 Aralık 2005 -Trabzon

İstanbul’dan Küresel BAK yürütme kurulu üyesi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.