6 Ocak 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gazze’nin üst üste bombalarla yıkılmaya çalışıldığı bir dönemde 6 Ocak’ta yaptığımız yürütme toplantısında aşağıdaki gündemleri konuştuk.

İsrail’in Gazze saldırısında Amerika ve İsrail’in yaptıklarını tarif etmek mümkün değil. Daracık bir yere sıkıştırdıkları (360 km2 1.3 milyon insan) insanlar aylardır ambargo altında aç yaşarken bu seferder bombalarla ardı ardına hayatlarını kaybediyorlar.

Bu saldırıda maalesef Türkiye’nin de bir payı olduğunu görmek gerekiyor. Özellikle silah anlaşmalrıyla, Konya’da eğitim uçuşlarıyla Türkiye İsrail’in Ortadoğu’daki en büyük müttefiği. Her ne kadar Başbakan ve Cumhurbaşkanı sorunu çözmeye çalışır görünselerde asıl yapmaları gereken işi yapmıyorlar. İsrail ile askeri anlaşmaları iptal etmeleri bu konuda çözümü zorlayacak bir adım olabilir.

Arada konuşulan çözüm önerileri ise Gazze’ye barış gücü adı altında asker göndermek, zaten az sayıda sivile çok asker düşüyorken, bu sayıyı artırmış olacaklar. Oraya asker değil yardım, yiyecek, ilaç göndermek gerekir. En önemlisi Israilin saldırmasını durdurmak gerekir.

Salı günkü basın açıklamamızdan sonra dün 5 Ocak Pazartesi günü İstanbul, Ankara ve İzmir BAK olarak sokaklardaydık. Sesimizin yettiği kadar “başbakan konuşma antlaşmayı iptal et” dedik. Bu cumartesi saat 16.00’da yeniden Galatasaray’da saldırıyı durdurun mesajımızı iletteceğiz.

Geçenlerde gruba atılan e-mailde yazdığı gibi dünyada tüm savaş karşıtları yeniden sokağa döküldüler. Bu hafta sonu gene Londra, Paris, Atina, Roma ve Amerikadaki pek çok şehirde eylemler devam edecek.

20 Ocak’ta yapacağımız “Bush defol” etkinliklerini İsrail saldırısına bağlayacağız. Giderken dünyayı gene kana buladın temalı işler örgütlüyoruz. Haftaya daha ayrıntılı programı yollayacağız.

BAK yürütme toplantıları her hafta Salı günü saat12.30 da yapılmaya devam ediyor……………..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply