5 Şubat 2015 – Barışa Söz Ver Kampanyası İkinci Aktivist Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

5 Şubat’ta yapılan ikinci aktivist toplantısında şunlar konuşuldu:

Sosyal medya kampanyası

Sosyal medya grubu toplandı. 10-12 kadar isim belirlendiler. İki farklı tipte video çekilecek, birisi kampanyanın genel tanıtımı için hem imzacımız olan tanınmış isimlere hem de sokaktan insanlara sorulacak. Barışı en kısa şekilde tarif etmeleri ve çözüm sürecinden ne bekledikleri sorulacak. Bunların montajlarıyla birden fazla video hazırlanacak. Bir de 21 Şubat eylemine çağrı yapan ayrı videolar çekilecek. Teknik ekipmanları tamamladık, video çekeceğimiz isimlerden yanıt bekliyoruz. 10 Şubat’tan itibaren döndürmeye başlasak iyi olur. 12 Şubat toplantısına gelen isimlerle de çekebiliriz.

12 Şubat toplantısı için konuşmacılar ile görüşülüyor.

21 Şubat yürüyüşünü daha renkli ve etkili kılmak için bir dizi öneri oldu. Ortak kabul gören şöyle: Lazlardan, Çerkeslerden, Kürtlerden ve farklı halklardan dans ekipleri veya müzik grupları bulmaya çalışacağız. Böylelikle yürüyüşün hem başında, hem ortasında hem sonunda böyle gösteriler yapabiliriz.

Ana pankart “Barışa söz ver” olsun, anadil günü olması sebebiyle dövizlerde anadil sloganlarına ağırlık verelim dedik.

Etkinliğe katılan ünlü isimler, kurum temsilcileri vs. başında, aralarda ve sonunda çok kısa konuşmalar yapacak. Yürüyüşe katılan sanatçı ve kurum temsilcileri de 3-5 dakika konuşma yapacaklar.

26 Mart müzakere toplantısının konuşmacıları konuşuldu. Doğrudan siyasi parti temsilcisi gibi gözüken isimler, çözüm sürecinde masanın bir tarafı olanlar konuşmacı olmasın diye bir öneri geldi. Çokça konuşmacı ismi konuştuk ancak müzakere süreçleriyle ilgili karşılaştırmalı örnekler olabilmesi için her konuşmacıya rahatça konuşabileceği süre vermek lazım. En az bir kadın olmak üzere 3 konuşmacıyla sınırlamalıyız. Toplantının başlığı “Müzakere deneyimleri ve Türkiye” olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.