4 Kasım 2004 –Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bush’a Hayır

Irak’ta Isgal Sona Erene, Bush Yargilanana Kadar Kampanyalarimiz Devam Edecek!

Afganistan’in isgali – 11 Eylül ve Irak Savasi’nin yasandigi utanç döneminin simgesi olan George W. Bush, dünya kamuoyunun ezici çogunluguna ragmen oylarini arttirarak yeniden ABD Baskani seçildi.

Simdi bütün dünya daha güvensiz bir yer…

Ağırlıkla  büyük sermaye, savas sanayi ve petrol lobisinden olusan bir ‘çete’ tarafindan yönetilen ABD’nin dis politikasinda Bush ya da Kerry’nin seçilmesi belki büyük bir fark yaratmayacakti. Ama en azindan kafasindan isgali sürdürme fikrini geçirenlere iyi bir ders olacakti.

Kendi korkularinin esiri olan Amerikan halki, bu seçiminin sonuçlarina da katlanacak kuskusuz. Irak ve Ortadogu halklari için, mevcut saldirgan politikalarin devamina ve yeni katliamlara yol açacak bu seçim; Amerikan halkina da muhtemelen daha fazla issizlik, sosyal haklarin budanmasi ve daha çok tabut olarak geri dönecek.

Bu seçimin sonuçlari ABD halki kadar bizi de ilgilendiriyor.

Nitekim daha Amerika’da seçim sonuçlarinin henüz belli oldugu saatlerde, ABD isgal güçleri Felluce’ye yeni bir hava saldirisi gerçeklestirdi.

Yine evler yikildi,

çocuklar ve siviller öldü. Amerikan halki, isgal altinda aci çeken Irak halkinin feryadindan, ABD’deki savas karsitlarinin gösterilerinden ve dünyanin dört bir yaninda Bush’a karsi yapilan kampanyalardan daha çok, Bush’un yalanlari ve Usame Bin-Laden’in aciklamalarindan etkilendi.

Bir savas suçlusu olan ve simdi yeni suçlar islemeye hazirlanan Bush ve yönetiminin politikalarina karsi  Küresel direnis devam edecek.

Kampanyalarimiz isgal sona erene,

Bush yargilanana dek sürecek.

Irak halkinin yanindayiz. ABD’nin savas ve isgal  politikalarina karsi simdi daha güçlü olmaliyiz.

KURESEL BARIS ve ADALET KOALISYONU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.