30 Mayıs 2011 – Hrant Dink Davası – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aralarında Küresel BAK aktivistlerinin de bulunduğu Hrant’ın arkadaşları, Hrant Dink cinayeti davasının 18. duruşması için 30 Mayıs’ta Beşiktaş İskelesi’nin önünde bir araya geldiler.

Hrant’ın Arkdaşları’ndan Mehmet Esen yaptığı basın açıklamasında, mahkemenin hükmü yaklaştıkça gerçeklerden uzaklaşılsa da, aynı kararlılıkla  Hrant’ın yanında olacaklarını söyledi.

Grup daha sonra “Hrant İçin Adalet İçin” pankartı ve sloganlarla Beşiktaş Adliyesi’ne yürüdüler. Yürüyüş sırasında “Muammer Güler Yargılansın”, “Faşizme İnat, Kardeşimsin Hrant”, “Faşistler Vuruyor, AKP Koruyor”, “Cemil Çiçek Yargılansın”, “Hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz” sloganları atıldı.

Adliyenin önünde konuşan İstanbul bağımsız milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, “Takibine başladığımız bu davadaki kararlılığımız öfkeye dönüşüyor. Bu davanın sorunluları hala devleti temsilcileri ve bunlardan adalet beklemek ne kadar gerçekçi? Bu olayın arkasında duran da tetiği çeken de, ona malzeme veren de herkes yargılanacak” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.