29 Temmuz 2017 – Katil İsrail Filistin’den defol!

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Katil İsrail Filistin’den defol!

14 Temmuz’da iki İsrail polisinin Harem üş-Şerif bölgesinde öldürülmesinin ardından İsrail Hükümetinin güvenlikçi politikalar uygulamaya başlaması can almaya devam ediyor.
Mescid-i Aksa’nın kapısına yerleştirilen detektörlerden aranarak içeri girmeyi reddeden Filistinlilere işgalci İsrail güçleri plastik mermi, ses bombası, biber gazı ve tazyikli suyla saldırdı. Sonrasında hem Doğu Kudüs’te hem de Batı Şeria’da protestoculara ateş açan İsrail polisi, pek çok Filistinliyi öldürdü ve yaraladı.
İsrail hükümetinin uygulamaları, Harem üş-Şerif bölgesinin kontrol altına alınma çabasıdır. Halbuki 50 yıldır sürmekte olan “statüko” gereği Harem üş-Şerif bölgesi Mescid-i Aksa Vakfı tarafından yönetilmektedir.
Hem Kudüs sokaklarında hem de dünya çapında gelişen protestolar sonucu İsrail Hükümeti şimdilik geri adım attı ve dedektörleri kaldırdı, ama polis sayısını artırmaktan, güvenlik kameraları koymaktan vazgeçmeyeceğini açıkladı.
Türkiye hükümeti İsrail devletinin şiddeti karşısında, İsrail’le yaptığı tüm ikili anlaşmalardan, ticaretten ve askeri işbirliğinden vazgeçmelidir. Filistin halkıyla dayanışmayı, ‘sözde’ değil gerçek bir dayanışma haline getirmelidir.
İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırganlığına karşı Türkiye’de tepki gösterirken Türkiyeli Musevilere yönelik ırkçılık yapılmamalıdır. Türkiye’de faaliyet sürdüren ırkçı gruplar, Filistin halkıyla dayanışma maskesiyle Yahudi düşmanlığını tetiklemeye çalışıyorlar, sinagogların önünde eylem yapıyorlar. Bu nedenle siyonizme karşı mücadele, Türkiye’de antisemitizme, Yahudi düşmanlığına karşı bir mücadeleyi de içermelidir.
Filistin halkı yalnız değildir!
İsrail ile ikili anlaşmalar iptal edilsin!
Yahudi düşmanlığı ırkçılıktır!

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu
29 Temmuz 2017
www.kureselbak.org

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.