27 Ocak 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

27 Ocak 2011 tarihinde, Yeşil Ev’de yaptığımız toplantıda aşağıdaki konuları görüştük:

Hrant Dink mahkemesi 7 Şubat, Pazartesi olacak. Saat 10.00’da Beşiktaş meydanında yapılacak basın açıklamasına Küresel BAK olarak katılacağız.

Pınar Selek davası hakkındaki endişeleri dile getirmek üzere konunun takip edilmesi için Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle’ye mektup göndermek için “Hala Tanığız” girişimi imza desteği istedi, olumlu bulundu. 9 Şubat’ta yapılacak Pınar Selek mahkemesine Küresel BAK olarak katılacağız.

29-30 Ocakta İstanbul’da düzenlenecek ”Nasıl Bir Anayasa” başlıklı seminerde “Anayasa ve Barış” konulu sunumu BAK adına Şenol Karakaş yapacak. Konuşmasında aşağıdaki noktalara da değinecek:

 • Vicdani ret hakkının anayasaya girmesi
 • Militarist yasaların temizlenmesi
 • MGK kararlarının şeffaflaşması, uygulama zorunluluğunun kaldırılması ve yargı yolunun açılması

Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlanması

26 Şubatta BAK olarak düzenleyeceğimiz SAVAŞSIZ BİR DÜNYA İÇİN ULUSLAR ARASI BULUŞMA 2011 etkinliğinin ayrıntılarını görüşmeye devam ettik.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak düzenleyeceğimiz ‘Savaşsız Bir Dünya İçin Uluslar arası Buluşma’ 26 Şubat Cumartesi günü, 11.00-18.00 saatleri arasında Taksim Hill Otel’de iki oturum halinde yapılacak.

Birinci oturum olan ‘Önce Barış’ (11.00-13.00) başlıklı bölümde, Kürt halkının bugün dile getirdiği talepler, devletin ve hükümetin Kürt halkının bu talepleri karşısındaki tutumu, sorunun çözümü ve Kürt halkının ulusal varlığının her düzeyde kabul edilmesi için devlet ve hükümet tarafından atılması gereken adımların konuşulması planlanıyor.

‘NATO’ya, Silahlanmaya, Füze Kalkanına Hayır’ (14.30-16.30) başlıklı ikinci oturumda ise, Almanya, Fransa ve Ortadoğu’dan gelen konuklarımız kendi ülkelerinde bu başlık altında yaşanan tartışmaları ve mücadele deneyimlerini aktaracaklar.

Konferansın ardından, Barış İçin Sanat Girişimi, saat 17.00’de Taksim’de füze kalkanına ilişkin bir gösteri gerçekleştirecek.

Bir sonraki BAK Yürütme Kurulu toplantısını 3 Şubat Perşembe saat 12.30’da Yeşil Ev’de yapacağız. Toplantıda 26 Şubattaki etkinliğin kalan işlerini ilk gündem olarak görüşeceğiz. Tüm yürütme üyelerinin katılması önemlidir.

Barış Hareketi Takvimi

 • 29-30 Ocak Nasıl Bir Anayasa semineri
 • 6-11 Şubat Dünya Sosyal Forumu – Senegal
 • 7 Şubat Hrant Dink Mahkemesi
 • 9 Şubat Pınar Selek Mahkemesi
 • 26 Şubat İstanbul’da SAVAŞSIZ BİR DÜNYA İÇİN ULUSLAR ARASI BULUŞMA 2011
 • Mart ayında Budapeşte’de Avrupa Sosyal Forum Buluşması
 • Mart ayında Nato Savunma Bakanları toplantısı protestosu
 • Nisan ayında Dublin’de Avrupa Nato ve Savaş karşıtı çalışma ağı toplantısı
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.