26 Aralık 2011 – Hrant Dink Davası – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrant Dink davasının 23. duruşmasında Hrant’ın Arkadaşları, her zaman olduğu gibi sabah saat 10:00’da Beşiktaş’taki İskele Meydanı’nda buluşarak sloganlarla adliyeye yürüdü.

İskele Meydanı’nda buluşan Hrant’ın Arkadaşları, Fransa’daki yasayla ilgili tartışmalardan sonra “Nerede bir Ermeni varsa bulup konuşacağız” diyen Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na seslenerek, Ermenileri dışarıda aramaması gerektiğini belirttiler ve “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz!” diye slogan attılar.

Buradan hareket ederek adliye önüne giden grup, “Katil devlet hesap verecek”, “Öldür diyenler yargılansın”, “Muammer Güler: yargılansın! Celalettin Cerrah: yargılansın! Cemil Çiçek: yargılansın!” sloganları attı.

Adliye önünde grup adına basın açıklamasını okuyan Gülten Kaya, “Bizimle alay etmeyi bırakın artık! Cevap verin; Katillerimiz nerede? Katillerimizi nereye sakladınız?” diye sordu.

Duruşmada Dink ailesinin avukatları, esas hakkındaki görüşlerinin ikinci kısmını okudular.  Bu bölümde ‘Cinayetten sonraki süreç ve kamu görevlilerinin ihmali’ başlıklı bir giriş vardı. Ayrıca,  soruşturma sürecini, dosyadaki delilleri, tanıkların ifadelerini ve Dink’in öldürülmesi sürecindeki somut detaylar anlatıldı. Bu bölümde ayrıca Trabzon Emniyeti ve askeri birimleri, İstanbul’daki sivil ve askeri güvenlik görevlileri ile istihbarat birimlerinin rolleri değerlendirildi ve duruşmaların birleştirilmesi talep edildi.

Duruşma 10 Ocak Salı gününe ertelendi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.