22 Ağustos 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’de yoğun bir şekilde barışın konuşulduğu günler yaşıyoruz. Barışın sesini susturmaya çalışsalar da sokaklar barış sesiyle çınlıyor. Bu gün İstanbul’da gelecek Salı günü yapılacak 1 Eylül mitinginin el ilanlarını dağıttık, sloganlar attık. “şimdi barış zamanı” ve “yaşasın halkların kardeşliği” sloganı en çok tekrarlanan slogan oldu.

Haftaya İstanbul’da DTP’nin çağrısıyla oluşturulan barış platformunun mitingi olacak. Küresel BAK olarak pankart açmasak da mitingi destekliyoruz. Ayrıntılar belli olunca gruba mesaj atacağız.

25-30 Eylül’de Diyarbakır’da yapılacak Mezopotamya Sosyal Forumu’nun hazırlık toplantısı Cumartesi günü İHD İstanbul Şubesinde yapıldı. MSF çalışma grubundan arkadaşların bilgilendirme yaptığı toplantıda İstanbul’dan katılımın önemi tartışıldı.

2-6 Ekim İMF’ye hayır etkinliklerinin ayrıntıları netleşti. Haftaya programın duyurularını yapmaya başlayacağız. Küresel BAK olarak 4 Ekim Pazar günü “Küresel kriz ve savaş ekonomisi” başlıklı bir toplantı örgütlüyoruz, konuşmacılarımız Hayri Kozanoğlu ve Ahmet İnsel olacak. Toplantıların örgütlenmesinde kullanılmak üzere bir el ilanı ve bülten hazırlamaya başlayacağız.16-18 Ekim’de Almanya’da yapılacak Avrupa Nato karşıtı komite toplantısından sonra Küresel BAK olarak geniş katılımlı bir toplantı örgütleyeceğiz.

Bir süre ara verdiğimiz Kadıköy toplantılarına 2 Eylül Çarşamba akşamı saat 19.00da Ada Cafe’de yeniden başlayacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply