20 Aralık 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İçlerinde tüm etkinliklerimize katılanların da olduğu haber emekçilerinin KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınmasını kınıyoruz. Bu gözaltı ve tutuklamaların barış sürecine verdikleri zarar ortadadır. Türkiye’de barışı kurmanın ilk adımı KCK operasyonu çerçevesinde alınan tüm tutukluların bir an önce serbest bırakılmasıdır. Bunun için basın açıklamalarına, yürüyüşlere, toplantılara devam edeceğiz. Barış inisiyatifleri ile birlikte 2012 yılında etkinlikler örgütlemek için Ocak başında bir toplantı yapacağız.
Amerikan askerleri 8 yılın sonunda Irak’tan çekildi. Bu işgalin sonucu 1 milyona yakın insan ölümü, 4 milyon göç, yoksulluk oldu. Kimyasal silah yalanı bizzat hükümet yetkilileri tarafından itiraf edildi. Saddam yıkılıp yerine demokrasi getirilecek yalanı iç çatışmalar ile milyonlarca insanın zarara uğradığı bir kaos dönemi oldu. Biz baştan beri bu işgale karşı çıkmıştık. 1 Mart savaş karşıtlarının zaferi ile Türkiye bu savaşa girmedi. Ama İncirlik üssünün savaş ve işgalde kullanıldığını biliyoruz. Tüm savaş ve işgal sorumluları yargılanmalı. Şimdi bu işgalden ders almak yerine bölgede İran ve Suriye’ye yönelik tehditler devam ediyor. Hiçbir dış müdahalenin barış ve istikrar getiremediği ortada iken bu müdahale olasılıklarına karşı çıkıyoruz. Nato, Amerika hiçbir devletin orta doğudaki ülkelere saldırısı kabul edilemez. Bölgeye barış ve istikrar füze kalkanları ve tehditler getirilemez.
Irak işgaline ilişkin detaylı bir dosya hazırlayıp web sitemizde ve gruplarda yayınlayacağız.
26 Aralık Pazartesi Hrant’ı öldürenlerin 23. Mahkemesi yapılacak. Beşiktaş’ta saat 10.00’da buluşuyoruz…
Pazar günü yapılacak “DEMOKRATİK ANAYASA HAREKETİ – Yol Temizliği ve Nasıl Bir Anayasa” panelinde Küresel BAK adına Nilüfer Uğur Dalay bir konuşma yapacak. Panelin ayrıntıları: Taksim Hill Otel, 25 Aralık 2011, Pazar, saat: 11.00 – 17.00

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    Share.

    Comments are closed.