18 Mart 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya Su Forumu bir kez daha dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü gösterdi. Yüzlerce su şirketi bir araya gelerek, devlet temsilcileriyle suyumuzu nasıl özelleştireceklerini tartışıyorlar. En basit eleştiri veya protesto gösterisini ise suça teşvik maddesini kullanarak cezalandırıyorlar. “Barajlar tehlikelidir” pankartı açan Alman ve Amerikalı alternatif su aktivistleri sınırdışı edildiler.

Bu olay “başka bir dünya mümkün” diyenlerin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi. Dünyayı şirketlerin, savaş tacirlerinin istekleri doğrultusunda yönetmek isteyen devlet yöneticilerine, politikalarına karşı sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Cumartesi Bilgi Üniversitesinin Santral kampusünde yapılacak Alternatif Su Forumu’nda Suyun özelleştirilmesine, barajlara ve suyun savaş aracı olarak kullanılmasına karşı çıkacağız.

Forum 21 Mart Cumartesi 10.00’da aralarında Küresel BAK aktivisti Kerem Kabadayı, İstanbul milletvekili Ufuk Uras’ın olduğu çok sayıda kampanya temsilcisinin katılacağı açılış ile başlayacak. Daha sonra saat:13.30’da yapacağımız “Hegomonya, savaş ve su”  toplantısında su, savaş ve işgal tartışacağız.

Nato mitingi: miting hazırlıkları diğer kurumlarla devam ediyor. Nato Karşıtı Birlik katılımcılarının Salı günü yaptıkları hazırlık toplantısına Disk, KESK, Türk-iş şubeler platformu temsilcileri de katılmaya başladı. Konuşmacılar, kortej düzeni, konser ayrıntıları tartışılıyor. En geç pazartesi 100 bin bildiri ve bez afişler hazır olacak.

Panayır

Başarılı bir panayır oldu. Nato kampanyasının tanıtımı yapıldı. Onlarca aktivist katıldı.

Avrupa Sosyal Forum

ASF hazırlık toplantısı 13-15 Mart’ta Atina’da yapıldı. Burada yapılan savaş karşıtları çalışma ağında anti-Nato zirvesi, Filistin uluslar arası eylem günü, G20 ve G8 etkinlikleri konuşuldu. Obama’nın Avrupa şehirlerini gezisi protesto gösterileriyle karşılanacak.

Ümraniye’de iki lisede Memet Ali Alabora’nın katıldığı toplantılarda 400 öğrenciyle savaş, Nato, ve Küresel BAK konuşuldu.

Takvim

  • 21 Mart Cumartesi günü saat 13.30 ‘da Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul yerleşkesinde yapılacak “Hegemonya, savaş ve su politikaları”
  • 23 Mart Üsküdar Lisesinde söyleşi (Kerem Kabadayı)
  • 25 Mart Kocaeli Üniversitesi’nde savaş karşıtı söyleşi (Roni Margulies)
  • 31 Mart Nato karşıtı tüm güçlerle Galatasaray Meydanı’nda insan zinciri
  • 1 Nisan Gitar Kafe – Sezai Sarıoğlu – “Natoya karşı notalar”
  • 2 Nisan Evrensel Barış Yürüyüşü ekibiyle taksim Gezi Parkında Barış işareti etkinliği
  • 4 Nisan Kadıköy mitingi
  • 7 Nisan Obama’nın İstanbul’a gelişinin “Amerika evine dön, Irak ve Afganistan’dan tüm işgal güçlerini çekin” sloganıyla protesto edilmesi.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply