17 Şubat 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tunus’ta başlayıp, Mısır’da devam eden devrimler süreci Ortadoğu’yu etkilemeye devam ediyor. Bahreyn, Libya, İran ve bir dizi ülkede devlet yönetiminde reform için gösteriler sürüyor. Ekonomik talepler, daha fazla özgürlük ve demokrasi talepleriyle birleşiyor. Son 30-40 yılı aynı devlet lideri ile yaşamış olan genç kuşaklar artık değişim istiyorlar. Bu hareketin barışçıl bir şekilde sonuçlanması son derece önemli. Bu değişimlerin Filistin kurtuluş hareketi başta olmak üzere pek çok hareketi güçlendireceği ortada. Biz de küresel BAK olarak bu hareketleri destekliyoruz.

Toplantıda ayrıca 26 Şubatta BAK olarak düzenleyeceğimiz SAVAŞSIZ BİR DÜNYA İÇİN ULUSLAR ARASI BULUŞMA 2011 etkinliğinin ayrıntılarını konuştuk.

Cuma gününden itibaren el ilanı ve afişler hazır olacak, gelecek hafta bunların dağıtımını yapacağız. Küresel BAK üyelerinin duyuruyu yaygınlaştırması için çalışacağız. Facebook, twitter gibi internet yayınlarını kullanarak toplantının duyurusunu yapacağız.

Buluşma sırasında yurtdışında gelecek olan konuklarımızın basın ile röportajları için bir basın dosyası hazırlayacağız. Haftaya teker teker telefon açarak basında yer almasına çalışacağız.

Buluşmanın olduğu mekânı renklendirecek grafik çalışmaları yapacağız. Buluşmada çeviri ve diğer organizasyon işleri için haftaya yoğun bir çalışma içinde olacağız.

Bir sonraki BAK Yürütme Kurulu toplantısını 24 Şubat Perşembe saat 12.30’da Yeşil Ev’de yapacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.