13 Mayıs 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kürt sorununda savaşın durdurulması, barış sürecinin başlatılması için görüşmeler, tartışmalar devam ediyor. DTP milletvekili Ahmet Türk’ün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi savaşın bitmesi için atılmış bir adım olarak kabul ediliyor.

Biz de Küresel BAK olarak “Barışın sesini güçlendirelim” başlıklı bir basın açıklaması yapmaya karar verdik. Basın açıklamasında savaşın sona erdirilmesi, “barış sürecinin başlatılması için tüm tarafların üstlerine düşeni yapmaları” çağrısı yapacağız. Bir aydır devam eden DTP’ye yönelik operasyonların ve sınır ötesi kara harekâtının durdurulması gerektiğini vurulayacağız.

“İNCİRLİK ÜSSÜ BÖLGE HALKLARININ DÜŞMANIDIR” sloganıyla 30 Mayıs’ta Adana’yız. İncirlik üssünün Irak işgalinde kullanılmasına izin veren, Kararnamenin uzatılmaması için, bu sene de İncirlik üssü önünde gösteri yapacağız. Adana’daki kurumlarla yapılan görüşmelerden sonra gelecek hafta programı kesinleştirip yaygınlaştırmaya başlayacağız.

6-7 Ekim’de İMF toplantısını İstanbul’da yapıyor. Yaklaşık 20 bin kişinin katılacağı toplantı için Maçka’daki Kongre vadisi hazırlanıyor. Bu toplantıda krizden çıkmak için işçilerin ve yoksulların nasıl daha fazla sömürüleceği tartışılacak.

İMF toplantısı öncesi Küresel BAK’ın da içinde bulunduğu çeşitli platformlar alternatif toplantılar, forumlar ve konserler örgütleyecekler. 3-4 Ekim’de yapılacak alternatif etkinlikler için görüşmeler devam ediyor.

Küresel BAK yürütme toplantısı her Çarşamba saat 12.30’da yapılıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply