13 Eylül 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herkese merhaba,

Yaz tatili ardından 13 Eylül’de yürütme toplantılarına yeniden başladık. Toplantıda önce içinde bulunduğumuz savaşçıl söylemin yüksek olduğu durumu tartışarak başladık. Söylemin bu kadar sert olduğu, barıştan neredeyse bahsedilmediği bu ortamda bir barış koalisyonu olan küresel BAK ve diğer barış inisiyatiflerine çok iş düşüyor.

Temmuz ayında barış inisiyatifleri buluşup toplantılar yapmaya başlamışlardı. “Savaşma, Müzakere et!” sloganıyla bir kampanya oluşturulmaya çalışılıyor. “Denenmeyen tek şey barış” teması çerçevesinde savaşın hiçbir zaman çare olamayacağının altı çizilerek bir kampanya oluşturuyoruz. Bu kampanyada İstanbul, Ankara başta olmak üzere pek çok yerde barış gösterileri ile kamuoyuna seslenmeyi hedefliyoruz. Bu hafta sonuna kadar kurumlar ile görüşüp bir kampanya takvimi oluşturmaya çalışıyoruz.

Dünyada barış çabaları devam ediyor. 17-19 Eylül’de Cenevre’de “Nükleer silahlar yok edilsin” kampanyasının uluslar arası konferansı var. Bu konferansta dünyanın değişik yerlerinden gelen temsilciler nükleer silahlardan arınmış bir dünyayı kurmak için taktikleri, eylem programını tartışacaklar. Küresel BAK’tan temsilciler de orada olacak.

İlki 2009’da büyük bir başarı ile yapılan Mezopotamya Sosyal Forumu 21-25 Eylül tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşecek. MSF, 21 Eylül 2011 Çarşamba günü açılış yürüyüşü ve konserler ile başlayacak. Konuşmacılı program birkaç gün içinde yayınlanmaya başlanacak. Küresel BAK olarak MSF’de  22 Eylül Perşembe günü “TÜRKİYE’DE  BARIŞ VE YENİ GÜVENLİK ALGILAMALARI” ve “ORTADOĞU’DA HALKLARIN BAŞKALDIRISI”  başlıklı panellerde konuşma yapacağız. Program kesinleştiğinde duyurulara başlayacağız.

Bir sonraki yürütme kurulu toplantısı 27 Eylül Salı akşamı 19.00’da Yeşil ev’de yapılacak….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.